Разлика помеѓу преработките на „2003“

Додаден 1 бајт ,  пред 1 година
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 21 векXXI век
с (→‎Надворешни врски: Форматна исправка, replaced: календарот за таа година → Календарот за таа година)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 21 векXXI век)
{{21 век}}
{{Година во други календари|2003}}
'''2003''' ('''[[Римски бројки|{{римски|2003}}]]''') — [[година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 2003 година од новата ера, 3. од третиот милениум, 3. од [[21XXI век]] и четвртта од [[2000-ти]]те.
 
== Други календари ==