Разлика помеѓу преработките на „1978“

Нема измена во големината ,  пред 1 месец
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: 20 векXX век
с (Форматна исправка, replaced: '''Видете исто''': → == Поврзано ==, календарот за таа година → Календарот за таа година, removed: ----)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 20 векXX век)
{{20 век}}
{{Година во други календари|1978}}
'''1978''' ('''[[Римски бројки|{{римски|1978}}]]''') — [[година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 1978 година од новата ера, 978. од вториот милениум, 78. од [[20XX век]] и деветта од [[1970-ти]]те.
 
== Други календари ==