Разговор со корисник:Shanmugamp7: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Благодарам за → Благодарам за , |добре дојде → |добре дојдовте, на мојата страница за разговор → на мојата
(Создадена страница со: {{Subst:Добредојде|MacedonianBoy}})
 
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Благодарам за → Благодарам за , |добре дојде → |добре дојдовте, на мојата страница за разговор → на мојата)
 
'''Добре дојдедојдовте!'''
 
Здраво, Shanmugamp7, и [[Википедија:Вовед|добре дојдедојдовте]] на Википедија! Благодарам за [[Special:Contributions/Shanmugamp7|Вашите придонеси]]. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:
*[[Википедија:Пет столба|Петте столба на Википедија]]
*[[Википедија:Почетен курс|Почетен курс]]
*[[Википедија:Како да уредам страница|Како да уредувате страници]]
*[[Википедија:Вашата прва статија|Како да создадете статија]]
Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте [[Википедија:Википедијанци|Википедијанец]]! Ве молам [[Википедија:Потпис|потпишувајте]] ги Вашите пораки на [[ВикипедијаПомош:СтранициРазговорна за разговорстраница|страниците заразговорните разговорстраници]] со внесување на четири [[тилда|тилди]] (<nowiki>~~~~</nowiki>); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видетепогледајте ја страницата [[Википедија:Прашања]], прашајте ме мене [[Разговор со корисник:MacedonianBoy|на мојата разговорна страница за разговор]], или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете <code><nowiki>{{помош}}</nowiki></code> пред прашањето. Уште еднаш, добре дојдедојдовте! --<big><font face="Monotype Corsiva">[[Корисник:MacedonianBoy|Никола]] <sup>[[Разговор со корисник:MacedonianBoy|Стоіаноски]]</sup></font></big> 11:19, 6 декември 2012 (CET) <!-- Шаблон:Добредојде -->