Разлика помеѓу преработките на „Живот“

Додадени 288 бајти ,  пред 1 месец
* „Вечен живот“ (''Eternal life'') - песна на американскиот [[Рок-музика|рок-музичар]] [[Џеф Бакли]] (''Jeff Buckley'') од 1994 година.<ref>[https://www.discogs.com/Jeff-Buckley-Grace/release/1191096 DISCOGS, Jeff Buckley ‎– Grace (пристапено на 21.4.2020)]</ref>
* „Во мојот живот“ ([[англиски]]: ''In my life'') - песна на британската [[Поп-музика|поп]]-рок група „[[Битлси]]“ од 1965 година.<ref>The Beatles, Rubber Soul. Jugoton, CAPAR 9373.</ref>
* „Трчај по твојот живот“ ([[англиски]]: ''Run for your life'') - песна на британската [[Поп-музика|поп]]-рок група „[[Битлси]]“ од 1965 година.<ref>The Beatles, Rubber Soul. Jugoton, CAPAR 9373.</ref>
* „Што е животот“ (''What is Life'') - песна на британската [[реге]] група „[[Блек Јухуру]]“ (''Black Uhuru'') од 1983 година.<ref>Black Uhuru, ''Reggae Greats'', Island Records, IMCD 3 (824 694-2), 1985.</ref>
* „Брзината на животот“ (''Speed Of Life'') - песна на британскиот [[Рок-музика|рок-музичар]] [[Дејвид Боуви]] од 1977 година.<ref>[https://www.discogs.com/David-Bowie-Low/release/216166 DISCOGS, David Bowie ‎– Low (пристапено на 22.4.2020)]</ref>