Разлика помеѓу преработките на „Луис Буњел“

Додадени 94 бајти ,  пред 1 месец
с
(File)
==Филмографија==
* ''[[Андалузиски пес]]'' (1929)
* ''[[Златното време (филм од 1930)|Златното време]]'' (1930)
* ''[[Ангелот на смртта]]''
* ''[[Тој мрачен предмет на желбите]]''