Општина Делогожди: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Исправка на име на параметар, replaced: популација → население
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Исправно име на предлошка, replaced: Инфокутија Општини во Македонија → Инфокутија Општина во Македонија)
с (→‎top: Исправка на име на параметар, replaced: популација → население)
| слика грб=
| слика знаме=
| популацијанаселение=6561
| површина=н.п.
| густина=н.п.