Разлика помеѓу преработките на „Општина Пехчево“

Одземени 4 бајти ,  пред 5 месеци
с
→‎top: Исправка на име на параметар, replaced: популација → население (2)
с (→‎top: Исправно име на предлошка, replaced: Инфокутија Општини во Македонија → Инфокутија Општина во Македонија)
с (→‎top: Исправка на име на параметар, replaced: популација → население (2))
| слика грб=Coat of arms of Pehčevo Municipality.svg
| слика знаме=Flag of Pehčevo Municipality.svg
| популацијанаселение=5.517
| проценка на популацијанаселение= 4.881
| датум на проценка= 31.12.2016
| површина=208,2