Разлика помеѓу преработките на „Општина Новаци“

Одземени 4 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Исправка на име на параметар, replaced: популација → население (2)
с (→‎top: Исправно име на предлошка, replaced: Инфокутија Општини во Македонија → Инфокутија Општина во Македонија)
с (→‎top: Исправка на име на параметар, replaced: популација → население (2))
| слика грб=Coat of arms of Novaci Municipality.svg
| слика знаме=Flag of Novaci Municipality.svg
| популацијанаселение=3.549
| проценка на популацијанаселение= 3.120
| датум на проценка= 31.12.2016
| површина=753,53