Разлика помеѓу преработките на „Општина Крушево“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Исправно име на предлошка, replaced: Инфокутија Општини во Македонија → Инфокутија Општина во Македонија
с (→‎Самоуправа и политика: Исправно име на предлошка, replaced: {{legend| → {{легенда| (3))
с (→‎top: Исправно име на предлошка, replaced: Инфокутија Општини во Македонија → Инфокутија Општина во Македонија)
{{Инфокутија ОпштиниОпштина во Македонија|
| слика мапа=Map of Kruševo Municipality.svg
| слика грб=Coat of arms of Kruševo Municipality.svg