Разлика помеѓу преработките на „Источнословенски јазици“

с
→‎top: Исправно име на предлошка, replaced: {{legend| → {{легенда|
с (→‎Влијание на црковнословенскиот јазик: Јазична исправка, replaced: Средниот век → средниот век using AWB)
с (→‎top: Исправно име на предлошка, replaced: {{legend| → {{легенда|)
|name = Источнословенски јазици
|map = Slavic_europe.svg
|mapcaption = {{legendлегенда|#008000|Земји каде источнословенски јазик е национален}}
|region = [[Источна Европа]]
|familycolor = Indo-European