Разлика помеѓу преработките на „Фински јазик“

Додадени 16 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎top: Исправно име на предлошка, replaced: {{legend| → {{легенда| (2)
с (→‎Статус: Јазична исправка, replaced: официјален статус → службен стгатус using AWB)
с (→‎top: Исправно име на предлошка, replaced: {{legend| → {{легенда| (2))
|map=Finnish language map, detailed areas.png
|mapcaption=
{{legendлегенда|#010080|официјален}}
{{legendлегенда|#008283|малцински}}
|notice=IPA
}}