Разлика помеѓу преработките на „Претседател на Македонија“

с
Исправно име на предлошка, replaced: {{legend| → {{легенда| (2)
с (→‎Претседатели на независна Македонија: Форматна исправка, replaced: 5 год. → 5 г.)
с (Исправно име на предлошка, replaced: {{legend| → {{легенда| (2))
{{legend2|#DDDDDD|[[Независен политичар|Независен]]|border=1px solid #AAAAAA}}
; Статус
{{legendлегенда|#E6E6AA|Вршител на должност|border=black}}
{|class="wikitable" style="text-align:center"
|-
{| class="wikitable" style="text-align:center"
<br />
{{legendлегенда|#E6E6AA|Вршител на должност|border=black}}
|-
! #