Разлика помеѓу преработките на „Порто до Сон“

Додаден 1 бајт ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со тековно име на предлошка, replaced: (INE) → ([[Национален институт за статистика (
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox City → Инфокутија Населено место)
с (→‎top: Замена со тековно име на предлошка, replaced: (INE) → ([[Национален институт за статистика ()
population_as_of = 2004 |
population_note = |
population_total = 10039 ([[Национален институт за статистика (Шпанија)|INE]]) |
population_density_km2 = 105.47 |
timezone = [[средноевропско време|CET]] |