Разлика помеѓу преработките на „Камбре“

Додаден 1 бајт ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со тековно име на предлошка, replaced: (INE) → ([[Национален институт за статистика (
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
с (→‎top: Замена со тековно име на предлошка, replaced: (INE) → ([[Национален институт за статистика ()
population_as_of = 2005 |
population_note = |
population_total = 22012 ([[Национален институт за статистика (Шпанија)|INE]]) |
population_density_km2 = 536.88 |
timezone = [[средноевропско време|CET]] |