Дрина: Разлика помеѓу преработките

Додадени 16 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Замена со тековно име на предлошка, replaced: Infobox river → Инфокутија Река
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: км² → км<sup>2</sup>)
с (→‎top: Замена со тековно име на предлошка, replaced: Infobox river → Инфокутија Река)
{{Инфокутија Река
{{Infobox river
| river_name = Дрина<br>Drina
| image_name = Drina River.jpg