Разлика помеѓу преработките на „1210“

Одземени 2 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎Уметност и култура: Правописна исправка, replaced: Страсбург → Стразбур
с (Стилска исправка, replaced: 5509 п.н.е. → 5509 г. п.н.е., 543 п.н.е. → 543 г. п.н.е., . година се протега → година се протега, . година од → годин)
с (→‎Уметност и култура: Правописна исправка, replaced: Страсбург → Стразбур)
=== По тема ===
==== Уметност и култура ====
* [[Готфрид фон СтрасбургСтразбур]] ја пишува својата епска поема ''„[[Тристан]]“'' (приближен датум).
 
==== Природа ====