Разлика помеѓу преработките на „Градови во Италија“

с
нема опис на уредувањето
с
с
 
 
{| class="wikitable sortable"
!Град/[[Општини во Италија|Општина]]!![[Покраини во Италија|Покраина]]!![[Региони во Италија|Регион]]!![[Национален статистички институт на Италија|Население во (2001 г.]])
|-
|[[Абјатеграсо]]||[[Милано (покраина)|Милано]]||[[Ломбардија]]|| 27.740