Разлика помеѓу преработките на „Авр“

Додаден 1 бајт ,  пред 1 година
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ) е → ) —
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ) е → ) —)
 
date-density=1999}}
 
'''Авр''' ({{lang-fr|Le Havre}}) е град во департманот [[Приморска Сена]], во северозападна [[Франција]], сместен на десниот брег на делтата на реката [[Сена]] и каналот [[Ла Манш]]. Авр е второто најголемо Француско [[пристаниште]] по [[Марсеј]].
 
{{Франција-гео-никулец}}