Разлика помеѓу преработките на „Сони Колбрели“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Мала место голема буква, replaced: = Спринтер → = спринтер
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски, = Возач → = возач)
с (→‎top: Мала место голема буква, replaced: = Спринтер → = спринтер)
| discipline = друмски велосипедизам
| role = возач
| ridertype = Спринтерспринтер
| amateuryears = 2009–2011<br>2010<br><br>2011
| amateurteams = Залф Дезире Фиор<br>→{{ct|CSF|2010}} ''(стажант)''<br>→{{ct|CSF|2011}} ''(стажант)''