Разлика помеѓу преработките на „Марко Маркато“

Нема измена во големината ,  пред 1 месец
с
→‎top: Мала место голема буква, replaced: = Спринтер → = спринтер
с (Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски, = Возач → = возач)
с (→‎top: Мала место голема буква, replaced: = Спринтер → = спринтер)
| discipline = друмски велосипедизам
| role = возач
| ridertype = Спринтерспринтер
| proyears = 2005–2006<br><br>2007<br>2008<br />2009–2013<br>2014<br>2015-2016<br>2017-
| proteams = Андрони Џокатоли-3Ц Казалинги<br>{{ct|LPR|2007}}<br>{{ct|UNI|2008}}<br />{{ct|VAC|2009}}<br>{{ct|CAN|2014}}<br>{{ct|WGG|2015}}<br>{{ct|UAD|2017}}