Глендејл (Аризона): Разлика помеѓу преработките

Одземени 5 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: == Видете уште == → == Поврзано ==
с (Bot: Migrating 48 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q51682 (translate me))
с (→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: == Видете уште == → == Поврзано ==)
 
'''Глендејл'''({{lang-en|Glendale}}) е четврт град по големина во сојузната држава [[Аризона]]. Според пописот од 2006 година, градот има популација од 246,531 жител.
 
== Видете уштеПоврзано ==
* [[Список на градови во САД по население]]