Албум во живо: Разлика помеѓу преработките

Одземени 5 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: == Видете уште == → == Поврзано ==
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 32 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q209939 (translate me))
с (→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: == Видете уште == → == Поврзано ==)
Во [[џез]]от, албумите во живо се исто толку важни како и [[Студиски албум|студиските]], бидејќи импровизацијата е многу важен дел од овој жанр.
 
== Видете уштеПоврзано ==
* [[Студиски албум]]