Разлика помеѓу преработките на „Никозија“

Нема измена во големината ,  пред 9 месеци
с
→‎Сообраќај: Јазична замена, replaced: == Транспорт == → == Сообраќај ==
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
с (→‎Сообраќај: Јазична замена, replaced: == Транспорт == → == Сообраќај ==)
== Култура ==
 
== ТранспортСообраќај ==
 
== Спорт ==