Разлика помеѓу преработките на „Игра“

Додадени 348 бајти ,  пред 1 месец
с (→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: Види исто така → Поврзано using AWB)
 
* „Игри без граници“ (''Games without frontiers'') - песна на британскиот [[Поп-музика|поп]]-[[Рок-музика|рок]] музичар [[Питер Гебриел]] (''Peter Gabriel'') од 1980 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=LKb9XQ39-zc&list=PLEvwWAEnoCLlNVdGVLAWGHmMhAAwOey_W&index=7 YouTube, Games Without Frontiers - Peter Gabriel (пристапено на 22.9.2017)]</ref>
* „Компјутерски игри“ (''Computer Games'') - песна од истоимениот албум на американскиот [[Фанк-музика|фанк]]-музичар [[Џорџ Клинтон]] (''George Clinton'') од 1982 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=wG7THvPIh2c&index=5&list=PLFEDF01144C412438 YouTube, George Clinton - Computer Games - 04 - Computer Games (пристапено на 29.9.2017)]</ref>
* „Игри“ (''Games'') - песна на американската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Хускер Ду]]“ (''Hüsker Dü'') од 1985 година.<ref>[https://www.discogs.com/H%C3%BCsker-D%C3%BC-Flip-Your-Wig/master/30072 Discogs, Hüsker Dü ‎– Flip Your Wig (пристапено на 1.7.2020)]</ref>
 
== Поврзано ==