Разлика помеѓу преработките на „Перика“

Додаден 421 бајт ,  пред 10 месеци
(нова страница)
 
 
==Периката како мотив во популарната култура==
* „Отфрли ја периката“ (''Flip Your Wig'') - песна од истоимениот албум на американската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Хускер Ду]]“ (''Hüsker Dü'') од 1985 година.<ref>[https://www.discogs.com/H%C3%BCsker-D%C3%BC-Flip-Your-Wig/master/30072 Discogs, Hüsker Dü ‎– Flip Your Wig (пристапено на 1.7.2020)]</ref>
 
== Наводи ==