Разлика помеѓу преработките на „НЛО“

Додадени 378 бајти ,  пред 1 месец
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
==НЛО како тема во популарната култура==
* „Чекајќи ги НЛО“ ([[англиски]]: ''Waiting for the UFO's'') - песна на британскиот [[Рок-музика|рок]]-пејач [[Греам Паркер]] (''Graham Parker'') од 1979 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=UeH3hZCh5ao YouTube, Graham Parker & The Rumour - Squeezing Out Sparks (1979) (пристапено на 19.12.2017)]</ref>
* „Книги за НЛО“ (''Books About UFOs'') - песна на американската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Хускер Ду]]“ (''Hüsker Dü'') од 1985 година.<ref>[https://www.discogs.com/H%C3%BCsker-D%C3%BC-New-Day-Rising/release/2352904 Discogs, Hüsker Dü ‎– New Day Rising (пристапено на 1.7.2020)]</ref>
 
== Белешки ==