Разлика помеѓу преработките на „Лето“

Одземен 1 бајт ,  пред 1 месец
с
 
* „Лето“ - песна на српската и југословенска група „[[Пилоти (музичка група)|Пилоти]]“ од 1988 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=1GpLwI3DScM YouTube, Piloti - Leto (пристапено на 27.12.2016)]</ref>
* „Некој некаде на лето“ (''Someone Somewhere In Summertime'') - песна на шкотската [[рок]]-група „[[Симпл мајнд]]“ (''Simple MInds'') од 1982 година.<ref>[https://www.discogs.com/Simple-Minds-New-Gold-Dream-81-82-83-84/master/58825 DISCOGS, Simple Minds ‎– New Gold Dream (81-82-83-84) (пристапено на 30.8.2019)]</ref>
* „Прославено лето“ ('' Celebrated Summer'') - песна на американската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Хускер Ду]]“ (''Hüsker Dü'') од 1985 година.<ref>[https://www.discogs.com/H%C3%BCsker-D%C3%BC-New-Day-Rising/release/2352904 Discogs, Hüsker Dü ‎– New Day Rising (пристапено на 1.7.2020)]</ref>
 
===Летото како тема во филмот===