Разлика помеѓу преработките на „Стокхолм (округ)“

Додадени 28 бајти ,  пред 1 месец
с
Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место
с (Bot: Migrating 48 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q104231 (translate me))
с (Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
 
{{Coord|59|20|N|18|10|E|region:SE_type:adm1st|display=title}}
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox settlement
| official_name = Стокхолм
| native_name = <small>''Stockholms län''</small>
<li>[[Худинге (општина)|Худинге]]
</ol></table>
 
 
== Управа ==
*[http://www.sll.se/ Окружен совет на Стокхолм] {{sv}} {{en}}
*[http://www.ksl.se/ Регионално здружение на административни органи на Стокхолм] {{sv}} {{en}}
 
 
{{Окрузи во Шведска}}