Разлика помеѓу преработките на „Славонски Брод“

Додадени 30 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место
с (→‎top: Превод, replaced: Central European Time → средноевропско време, Central European Summer Time → средноевропско летно време)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
 
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox settlement
|official_name = Славонски Брод
|image_skyline = Brodsko korzo (ljeto 2008).jpg