Разлика помеѓу преработките на „Резекне“

Додадени 30 бајти ,  пред 1 месец
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место
с (→‎top: Јазична исправка, replaced:  km →  км using AWB)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox settlement
| name = Резекне
| other_name =Rēzekne