Поличани: Разлика помеѓу преработките

Додадени 25 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox settlement
|official_name = Поличани
|native_name =
|subdivision_name1 = [[Белград (област)|Берат]]
|subdivision_type2 = [[Општини во Албанија|Општина]]
|subdivision_name2 = [[Поличани]]
|government_footnotes =
|government_type =
}}
'''Поличани''' ({{lang-sq|Poliçan}}) — град во [[Албанија]]. Населението на градот изнесува 8.942. Се наоѓа во јужниот дел на државата во округот [[Белград (округ)|Белград]].
 
 
{{Албанија-никулец}}