Печ: Разлика помеѓу преработките

Додадени 30 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Превод, replaced: Central European Time → средноевропско време, Central European Summer Time → средноевропско летно време)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
:''Не го поистоветувајте со градот [[Пеќ]] во Косово.''
 
{{InfoboxИнфокутија settlementНаселено место <!--more fields are available for this Infobox--See Template:Infobox Settlement-->
|image_skyline =
|image_caption = Печ