Разлика помеѓу преработките на „Нџамена“

Додадени 30 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место
с (→‎Збратимени градови: Правописна исправка, replaced: ТулузТулуза)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox settlement
|official_name= Нџамена
|other_name =