Разлика помеѓу преработките на „Малатија“

Додадени 30 бајти ,  пред 1 месец
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место
с (→‎Среден век: Правописна исправка, replaced: Праведниот калифат → Праведниот Калифат)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
{{InfoboxИнфокутија settlementНаселено место <!--more fields are available for this Infobox--See Template:Infobox Settlement-->
| settlement_type = [[Град]]
| coordinates_display = title