Разлика помеѓу преработките на „Луго“

Додадени 120 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место (4)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: КомаркаОкруг using AWB)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место (4))
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox settlement
<!--See Template:InfoboxИнфокутија settlementНаселено место for additional fields that may be available-->
<!--See the Table at InfoboxИнфокутија settlementНаселено место for all fields and descriptions of usage-->
<!-- Basic info ----------------->
|name = Луго<br />Lugo
|area_footnotes =
|area_total_km2 = 330
|area_land_km2 = <!--See table @ Template:InfoboxИнфокутија settlementНаселено место for details on unit conversion-->
|area_water_km2 =
|area_total_sq_mi =