Разлика помеѓу преработките на „Кременчук“

Додадени 30 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: лоциран → сместен using AWB)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox settlement
|name = Кременчук<br />Кременчук<br>
|nickname =