Разлика помеѓу преработките на „Камбре“

Додадени 30 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место
с (→‎top: Превод, replaced: Местоположба на → Местоположба во рамките на Галиција)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
{{Без извори|датум=август 2010}}
{{Инфокутија Населено место |
{{Infobox settlement |
official_name = Камбре<br />Concello de Cambre |
nickname = Cambre|