Разлика помеѓу преработките на „Истарска жупанија“

Додадени 30 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место
с (→‎Видете уште и: Замена со македонска предлошка, replaced: Commonscat → Ризница-врска)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox settlement
| name = ''Истарска жупанија''
| native_name = Istarska županija {{hr icon}} Article 3</ref>