Разлика помеѓу преработките на „Женева (кантон)“

Додадени 60 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место (2)
с (отстранета Категорија:Кантон Женева; ставена Категорија:Женева (кантон) користејќи го HotCat)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место (2))
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox settlement
<!-- See Template:InfoboxИнфокутија settlementНаселено место for additional fields and descriptions -->
| name = Република и кантон Женева
| settlement_type = [[Кантони во Швајцарија|Кантон]]