Разлика помеѓу преработките на „Дуранго“

Додадени 28 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место
с
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
 
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox settlement
| name = Дуранго
| official_name = ''Estado Libre y Soberano de Durango''
}}
'''Дуранго''' е сојузна држава во [[Мексико]]. Зафаќа површина од 123,317 km2 и население од 1,6 милиони. [[Главен град]] е истоимениот Дуранго.
 
 
 
{{Мексико-никулец}}