Разлика помеѓу преработките на „Додеканези“

Додадени 58 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место (2)
с
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место (2))
 
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox settlement
<!-- See Template:InfoboxИнфокутија settlementНаселено место for additional fields and descriptions -->
| name = Додеканези
| native_name = Δωδεκάνησα
| extinct_date =
| seat_type = Главен град
| seat = [[Родос (град)|Родос ]]
| government_footnotes =
| leader_party =
* [[Тилос]]
|}
 
 
{{Грција-никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Додеканези| ]]
[[Категорија:Архипелази во Грција]]