Вора: Разлика помеѓу преработките

Додадени 27 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место
сНема опис на уредувањето
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox settlement
|official_name = Вора
|native_name =
}}
'''Вора''' ([[албански]]: ''Vorë'') е град во [[Албанија]]. Населението на градот изнесува 12,135. Се наоѓа во централниот дел на државата во округот [[Тирана (округ)|Тирана]].
 
 
 
 
{{Албанија-никулец}}