Бјеловар: Разлика помеѓу преработките

Додадени 30 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место
с (Јазична исправка, replaced: Отоманска империја → Отоманско Царство using AWB)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox settlement
| official_name = Бјеловар <br /> <small>Bjelovar</small>
| image_skyline = Bjelovar_Rotor.JPG