Разлика помеѓу преработките на „Бетансос“

Додадени 30 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: во Шпанија во покраината → во покраината)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
{{Без извори|датум=август 2010}}
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox settlement
| name = Бетансос
| settlement_type = [[Ошпштини во Шпанија|Општина]]