Разлика помеѓу преработките на „Алматинска област“

Додадени 29 бајти ,  пред 10 месеци
с
Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место
с
с (Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
 
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox settlement
| name = Алматинска област
| native_name = ''Алматы облысы''<br />''Алматинская область''
==Наводи==
{{наводи}}
 
 
{{Области во Казахстан}}