Разлика помеѓу преработките на „Фарс“

Додадени 30 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место
с (Правописна исправка, replaced: км² → км<sup>2</sup>)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
 
{{Coord|29|37|N|52|32|E|display=title}}
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox settlement
| name = Фарс
| native_name = <small>استان فارس</small>