Разлика помеѓу преработките на „Никозија“

Додадени 30 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Локација на → Местоположба на)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox settlement
| name = Никозија
| native_name = {{nobold|{{native name|el|Λευκωσία|italics=off}}<br />{{native name|tr|Lefkoşa}}}}