Разлика помеѓу преработките на „Ченгду“

Додадени 60 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox Settlement → Инфокутија Населено место (2)
с (→‎Туристички места во Ченгду: Јазична исправка, replaced: Чинг → Ќинг (2))
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox Settlement → Инфокутија Населено место (2))
 
{{внимание}}
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox Settlement
|name = Ченгду
|official_name = 成都
|area_footnotes =
|area_total_km2 =12132 <!-- ALL fields with measurements are subject to automatic unit conversion-->
|area_land_km2 = <!--See table @ Template:InfoboxИнфокутија SettlementНаселено место for details on unit conversion-->
|area_water_km2 =
|area_water_percent =