Разлика помеѓу преработките на „Дуала“

Додадени 30 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox Settlement → Инфокутија Населено место
с (→‎Наводи: Погрешно заведена каегорија using AWB)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox Settlement → Инфокутија Населено место)
{{InfoboxИнфокутија SettlementНаселено место |official_name = Дуала
|official_name = Дуала
|image_skyline = Atrium_Mall_Douala.png