Разлика помеѓу преработките на „Варшава“

Додадени 30 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox Settlement → Инфокутија Населено место
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Локација на → Местоположба на)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox Settlement → Инфокутија Населено место)
{{coord|46|3|5|N|14|30|20|E|display=title}}
{{Инфокутија Населено место
{{Infobox Settlement
|official_name = Варшава<br />Warszawa
|image_skyline = Warsaw6vb.jpg